Rehabilitace AKTIV - Hradec Králové

Rehabilitační masáže

 

Léčebná rehabilitace je prováděna na základě doporučení od obvodního lékaře, ortopeda, neurologa nebo chirurga. Léčbu určuje rehabilitační lékař, který je přítomen na pracovišti Rehabilitace Aktiv dle objednávky. Pracoviště má smlouvy se všemi pojištovnami (Všeobecná zdraotvní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Česká průmyslová pojišťovan a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda).

Naší specializací je především rehabilitace pacientů s pohybovým onemocněním, po úrazech a operacích. Využíváme léčebné tělesné výchovy, elektroléčebné procedury, masáže dle ordinace rehabilitačního lékaře.

Novinky

 

Fyzioterapeut

Volná pozice na fyzioterapeuta, nástup je možný ihned. Pro více informaci volejte 604 683 523.

 

Shiatsu masáže

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Práce s energií ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného, a tak se shiatsu může stát nástrojem pro všestranný rozvoj osobnosti. Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený (bavlněné oblečení sebou) a terapeut používá citlivý tlak prstů a dlaní - japonské slovo shiatsu (v češtině také shiatzu, šiacu, šiatsu nebo šiatzu) znamená v překladu "tlak prsty".
 shiatsu-masaze-1

  

  

 shiatsu-masaze-2

Základní princip shiatsu a techniky

Základ shiatsu je velmi jednoduchý – při shiatsu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se se sebou samým a vrátit se do vlastní rovnováhy. Ve správném shiatsu nenaleznete násilné techniky, terapeut klienta do ničeho netlačí. V protikladu k jednoduchému principu má shiatsu opravdu pestrou paletu technik. Pracuje se v něm prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly a při masáži se střídají dynamické techniky k uvolňování napjatých partií s klidným užitím tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Účinky shiatsu tak můžou být hluboce uvolňující a zároveň posilující.

  

  

  

 shiatsu-masaze-3

Shiatsu v České republice

Shiatsu je v České republice vedeno jako rozšíření klasické a sportovní masáže, což je paradoxní situace, protože shiatsu je samostatná disciplína s mnohem širším záběrem než má klasická masáž. Důsledkem tohoto paradoxu je, že stát nestanovuje prakticky žádná kritéria a akreditaci shiatsu praktika může získat kdokoliv, kdo má masérskou kvalifikaci a krátký nástavbový kurz - standardní vzdělání v shiatsu však trvá nejméně 3 roky. Je proto jen na vás, abyste se zajímali o vzdělání a praxi terapeuta před tím, než k němu zajdete na masáž. Bez patřičného vzdělání může masér shiatsu masáž jenom předstírat.

  

  

  

Historie shiatsu

Shiatsu má kořeny v tradiční japonské masážní technice nazývané Anma, která byla založena na tradiční čínské medicíně. Slovo shiatsu použil poprvé ve své knize Tenpaku Tamai v roce 1919. Tenpaku Tamai studoval Anmu a další tradiční terapeutické metody a také západní anatomii, fyziologii a masážní techniky. Ve své práci tyto metody spojil a znovu rozšířil i o duchovní rozměr léčby. Jedním z následovníků Tenpaku Tamaie byl Tokujiro Namikoshi (1905-2000), který v roce 1925 otevřel první shiatsu kliniku a v roce 1940 první školu shiatsu. V Japonsku se Tokujiro Namikoshi zasloužil o oficiální uznání jeho stylu shiatsu Ministerstvem zdravotnictví v roce 1957, za tímto účelem však z něj odstranil většinu východních vlivů. Další význačná osobnost je Shizuto Masunaga (1925-1981), který se jako psycholog zajímal i o duševní a duchovní rozměry terapie. Do shiatsu znovu vrátil aspekty tradiční východní léčby a jeho styl je známý jako Zen shiatsu. V druhé polovině dvacátého století vzniklo ještě několik směrů shiatsu, překotný rozvoj zažilo shiatsu hlavně po roce 1980, když se dostalo do USA a Západní Evropy. Do České republiky začalo shiatsu pronikat až v devadesátých letech.
 shiatsu-masaze-4
 

CENA:

       600,- Kč 


OBJEDNÁVKA:

Objednat se můžete telefonicky na čísle 734 305 891, nebo pomocí Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

RYCHLÉ KONTAKTY

Rehlabiliace AKTIV, s.r.o.
Mánesová 808
500 02 Hradec Králové
Tel.: +420 734 30 58 91
info@rehabilitace-aktiv.cz

TOPlist